ผู้เขียน หัวข้อ: เพลง ไม่มีเหตุผลของคนจะจาก  (อ่าน 2583 ครั้ง)

ออฟไลน์ ฅนครบุรี

• Hero Member
  • *
  • ฉันยังอยู่
    • www.chababaanna.com
เพลง ไม่มีเหตุผลของคนจะจาก
« เมื่อ: กรกฎาคม 29, 2011, 09:40:47 AM »
  • Publish
  • <a href="http://www.4shared.com/embed/715510045/57bd6b68" target="_blank" class="new_win">http://www.4shared.com/embed/715510045/57bd6b68</a>

ไกด์เพลง ไม่มีเหตุผลของคนจะจาก..

.ก่อนเจ้าจากไปอ้ายขออะไรจั๊กอย่างได้บอ  
    รบกวนหน่อยนึงก็พอ แล้วอ้ายซิขอจากไปตามทาง
    อ้ายฮู้โตดี ว่าอ้ายนี้บ่สมกับนาง
    เพียงแค่สายตาห่างๆ ที่น้องนางฝากความห่วงใย..

ก่อนจากเจ้าไปอ้ายขออะไรสักอย่างได้บอ  
    ขอเพียงเหตุผลหนึ่งเดียวก็พอ เท่านี้หละหนอที่อ้ายอยากรู้
    ฮักเจ้าแฮงหลาย อ้ายยอมตาย หลายกว่าอยู่  
    เพียงแค่อยาก..ให้ตัวเจ้านั้นรู้  ได้ยินกับหู  ได้รู้กับใจ....

*......hook........*
    ขอฮู้เหตุผล......อิหยังดลให้เจ้าเปลี่ยนใจ ซิจากอ้ายไป  ลืมแม้เยื่อใยเคยมีให้กัน
    ความหลังครั้งก่อน โทรคุยออดอ้อน ฝากคำเว้าหวาน  เวลาผันไปเนิ่นนาน
    ความสัมพันธ์  บ่สำคัญต่อไป ....
    *......en.hook......*

กอ่นเจ้าเดินเข้ามา ฮักอ้ายจังวา บอกคำคำนี้
    ซิขอเป็นคน..ที่ดี  ฮักอ้ายอิหลีบ่มีจืดจาง
    อ้ายก่าฮักเจ้าหลาย  ตอบแทนใจน้องซุบาดย่าง
    สองเฮาจูงมือ เดิน ทาง สู้ถากถากทางฮักสองเฮา.......

อ้ายนี่ขอสัญญา ฮักเพียงแก้วตาบ่ไปฮักไผ
    อ้ายบอกว่าฮักเพียงเจ้าเหมิดใจ ซิบ้อฮักไผ มีใจรายทาง
    มีแต่เจ้าผู้เดียว  ฮักเจ้าคนเดียว  บ่มีจืดจาง
    แต่ทำไมน้อ...นาง  กลับมาแยกทางสองเรา....

*...........hook............*
    ขอฮู้เหตุผล......อิหยังดลให้เจ้าเปลี่ยนใจ ซิจากอ้ายไป  ลืมแม้เยื่อใยเคยมีให้กัน
    ความหลังครั้งก่อน โทรคุยออดอ้อน ฝากคำเว้าหวาน  เวลาผันไปเนิ่นนาน
    ความสัมพันธ์  บ่สำคัญต่อไป ....
    *........en.hook..............*

จากกันด้วยดี ขอบคุณไมตรีที่เคยฝากไว้
    อ้ายซิเก็บใส่กล่องหลบภัย เอาไว้เตือนใจยามใดใจล้า
    ขอบคุณเจ้าหลายๆ ที่เคยให้กำลังใจมา
    ขอบคุณอีกทีแนเด้อแก้วตา โชคดีเด้อหล่า..คำ...แพง

........................จบ...................................

แต่ง - คมคาย ครบุรี
    เรียบเรียง - ขุนสุรา
    ขับร้อง - ตง ลี เฮ

ออฟไลน์ pammy

• Assistant
    • *
    Re: เพลง ไม่มีเหตุผลของคนจะจาก
    « ตอบกลับ #1 เมื่อ: กรกฎาคม 29, 2011, 11:18:29 AM »
  • Publish
  •  /a20 /a20 อยากฟัง  /a13 /a13

ออฟไลน์ Thong

• Moderator
    • *
    Re:เพลง ไม่มีเหตุผลของคนจะจาก
    « ตอบกลับ #2 เมื่อ: กรกฎาคม 29, 2011, 12:19:30 PM »
  • Publish
  •  /a14ม่วนครับม่วน
    แนวเพลงคล้ายๆเพลงของ
     สนุ๊ก สิงห์มาตร ครับ
    ชวดๆๆๆๆๆๆไห่ครับผม /a6
    ชีวิตคนเราชั้งสั้นนัก หันมารักกันใว้ดีกว่ามั่ย

ออฟไลน์ TIGGER

• เป็นคนดีทุกวันที่เหลืออยู่ เพราะไม่รู้จะอยู่บนโลกนี้ได้อีกกี่วัน
    • *
    • เป็นคนดีทุกวันที่เหลืออยู่ เพราะไม่รู้จะอยู่บนโลกนี้ได้อีกกี่วัน
    Re: เพลง ไม่มีเหตุผลของคนจะจาก
    « ตอบกลับ #3 เมื่อ: พฤษภาคม 30, 2012, 10:51:00 AM »
  • Publish
  • โอ๊ย เสียงกะดี เนื้อเพลงดีคักหมอ ไปแต่งเพลงขายถะแม๊

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 

Facebook Comments