ชบาบ้านนา ชุมชนฅนกวี

ท้องทุ่งแห่งการแบ่งปัน

ข่าว:

เพลง ไม่มีเหตุผลของคนจะจาก (อ่าน 2623 ครั้ง)

ฅนครบุรี

มากกว่า ออฟไลน์
  • *
  • Hero Member
  • ฉันยังอยู่
    • www.chababaanna.com
<a href="http://www.4shared.com/embed/715510045/57bd6b68" target="_blank" class="new_win">http://www.4shared.com/embed/715510045/57bd6b68</a>

ไกด์เพลง ไม่มีเหตุผลของคนจะจาก..

.ก่อนเจ้าจากไปอ้ายขออะไรจั๊กอย่างได้บอ  
รบกวนหน่อยนึงก็พอ แล้วอ้ายซิขอจากไปตามทาง
อ้ายฮู้โตดี ว่าอ้ายนี้บ่สมกับนาง
เพียงแค่สายตาห่างๆ ที่น้องนางฝากความห่วงใย..

ก่อนจากเจ้าไปอ้ายขออะไรสักอย่างได้บอ  
ขอเพียงเหตุผลหนึ่งเดียวก็พอ เท่านี้หละหนอที่อ้ายอยากรู้
ฮักเจ้าแฮงหลาย อ้ายยอมตาย หลายกว่าอยู่  
เพียงแค่อยาก..ให้ตัวเจ้านั้นรู้  ได้ยินกับหู  ได้รู้กับใจ....

*......hook........*
ขอฮู้เหตุผล......อิหยังดลให้เจ้าเปลี่ยนใจ ซิจากอ้ายไป  ลืมแม้เยื่อใยเคยมีให้กัน
ความหลังครั้งก่อน โทรคุยออดอ้อน ฝากคำเว้าหวาน  เวลาผันไปเนิ่นนาน
ความสัมพันธ์  บ่สำคัญต่อไป ....
*......en.hook......*

กอ่นเจ้าเดินเข้ามา ฮักอ้ายจังวา บอกคำคำนี้
ซิขอเป็นคน..ที่ดี  ฮักอ้ายอิหลีบ่มีจืดจาง
อ้ายก่าฮักเจ้าหลาย  ตอบแทนใจน้องซุบาดย่าง
สองเฮาจูงมือ เดิน ทาง สู้ถากถากทางฮักสองเฮา.......

อ้ายนี่ขอสัญญา ฮักเพียงแก้วตาบ่ไปฮักไผ
อ้ายบอกว่าฮักเพียงเจ้าเหมิดใจ ซิบ้อฮักไผ มีใจรายทาง
มีแต่เจ้าผู้เดียว  ฮักเจ้าคนเดียว  บ่มีจืดจาง
แต่ทำไมน้อ...นาง  กลับมาแยกทางสองเรา....

*...........hook............*
ขอฮู้เหตุผล......อิหยังดลให้เจ้าเปลี่ยนใจ ซิจากอ้ายไป  ลืมแม้เยื่อใยเคยมีให้กัน
ความหลังครั้งก่อน โทรคุยออดอ้อน ฝากคำเว้าหวาน  เวลาผันไปเนิ่นนาน
ความสัมพันธ์  บ่สำคัญต่อไป ....
*........en.hook..............*

จากกันด้วยดี ขอบคุณไมตรีที่เคยฝากไว้
อ้ายซิเก็บใส่กล่องหลบภัย เอาไว้เตือนใจยามใดใจล้า
ขอบคุณเจ้าหลายๆ ที่เคยให้กำลังใจมา
ขอบคุณอีกทีแนเด้อแก้วตา โชคดีเด้อหล่า..คำ...แพง

........................จบ...................................

แต่ง - คมคาย ครบุรี
เรียบเรียง - ขุนสุรา
ขับร้อง - ตง ลี เฮ

pammy

• *
  • Assistant
 /a20 /a20 อยากฟัง  /a13 /a13

Thong

• *
  • Moderator
 /a14ม่วนครับม่วน
แนวเพลงคล้ายๆเพลงของ
 สนุ๊ก สิงห์มาตร ครับ
ชวดๆๆๆๆๆๆไห่ครับผม /a6
ชีวิตคนเราชั้งสั้นนัก หันมารักกันใว้ดีกว่ามั่ย

TIGGER

• *
  • เป็นคนดีทุกวันที่เหลืออยู่ เพราะไม่รู้จะอยู่บนโลกนี้ได้อีกกี่วัน
  • เป็นคนดีทุกวันที่เหลืออยู่ เพราะไม่รู้จะอยู่บนโลกนี้ได้อีกกี่วัน
โอ๊ย เสียงกะดี เนื้อเพลงดีคักหมอ ไปแต่งเพลงขายถะแม๊

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 

Facebook Comments